Agencja Literacka Macadamia powstała z połączenia miłości do książek, długoletniego doświadczenia i przyjaźni. Nasze drogi skrzyżowały się kilka lat temu w jednej z agencji literackich. Od tamtego czasu doskonaliłyśmy nasze umiejętności i poszerzałyśmy wiedzę na temat rynku wydawniczego, również przy okazji tłumaczeń i recenzji wykonywanych dla polskich wydawnictw.

W naszej agencji stawiamy na dbałość o relacje z ludźmi. Przedkładamy jakość nad ilość, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że poświęcamy ich książkom należytą uwagę.

Kamila Kanafa
Kamila KanafaAgent literacki

Moja mama jest bibliotekarką, nic więc dziwnego, że szybko zaraziła mnie pasją czytania. Moment, w którym uświadomiłam sobie, że mogę połączyć w pracy moją miłość do książek z wykształceniem ekonomicznym był dla mnie niczym objawienie. Wiedziałam już, że to jest właśnie to, czym chcę się zajmować.

Przez długi czas pracowałam jako reprezentantka największych amerykańskich i brytyjskich wydawnictw oraz agencji literackich. Negocjowałam warunki polskich umów dla takich autorów, jak Dan Brown, Stephenie Meyer czy John Green (w tym dla jednej z moich ukochanym książek –  „Gwiazd Naszych Wina”), a to zaledwie kilka z tysięcy kontraktów, przy których pracowałam.

“Niemożliwe”? To słowo mogłoby dla mnie nie istnieć. Zawsze walczę o to, aby obydwie strony (zarówno wydawca, jak i autor/właściciel praw) były usatysfakcjonowane i dbam o stworzenie warunków sprzyjających pogłębianiu ich współpracy.

Specjalizuję się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, lubię również szeroko pojętą literaturę popularną i reportaże. Chętnie podejmuję się reprezentacji wszystkich gatunków literackich znajdujących się w kręgu zainteresowania naszej Agencji (Dla autorów).

Mój adres email to: kamila@macadamialit.com

 

Maria Kabat
Maria KabatAgent literacki

Jestem absolwentką anglistyki (specjalizacja: literatura amerykańska) Uniwersytetu Warszawskiego i molem książkowym – od zawsze wiedziałam, że moja przyszłość zawodowa związana będzie z branżą wydawniczą. Pierwsze doświadczenia zdobywałam w agencji literackiej, później zaś zajmowałam się między innymi recenzowaniem i tłumaczeniem książek, co pozwoliło mi na poznanie świata wydawniczego z różnych perspektyw.

Niewiele jest rzeczy, które są dla mnie źródłem tak wielkiej dumy i satysfakcji jak te chwile, kiedy sięgam po książkę, przy której miałam okazję pracować – czy to jako agent, tłumacz, czy recenzent.

Jestem wielbicielką literatury kanadyjskiej (a w szczególności dwóch pań Margaret – Atwood i Laurence), biografii, a także dobrych powieści kobiecych (i sama planuję takową napisać!).

Mój adres email to: maria@macadamialit.com

 

Magda Cabajewska
Magda CabajewskaAgent literacki

Gdy 10 lat temu stawiałam pierwsze kroki w agencji literackiej, wiedziałam, że przepadłam na zawsze. Od dzieciństwa kochałam książki, a tu okazało się, że branża wydawnicza ma wobec mnie bogate plany. Poznałam ją z różnych stron, począwszy od reprezentowania w Polsce autorów pokroju Stephena Kinga, Harlana Cobena czy Johna Grishama, poprzez pracę w wydawnictwie, skończywszy na udzielaniu licencji do utworów jednego z największych polskich poetów, Juliana Tuwima.

Uwielbiam wielowątkowe powieści (chętnie historyczne) i reportaże, ale nie ograniczam się do tych gatunków, bo cenię sobie różnorodność. Pochłaniam też wszelkiego rodzaju varsaviana.

Mój adres e-mail to: magda@macadamialit.com