Agencje literackie:

argosy logo

Argosy Foreign Rights Agency
Argosy Foreign Rights Agency reprezentuje na zagranicę szerokie grono wydawców oraz agencji literackich. Specjalizuje się w literaturze portugalskiej, brazylijskiej, katalońskiej, latynoamerykańskiej i frankofońskiej.

pobierz katalog

http://argosyagency.com/

 

bent from bent

The Bent Agency
The Bent Agency to butikowa agencja z Nowego Jorku, powstała w 2009 roku. Jej szefowa, Jenny Bent, przez lata pracowała w Trident Media Group – jednej z największych agencji na świecie. W The Bent Agency łączy doświadczenie z indywidualnym podejściem. Oferuje przede wszystkim bestsellerowe powieści kobiece, kryminały, jak i tytuły dla młodzieży.

pobierz katalog

pobierz katalog (YA & middle grade)

http://thebentagency.com/

bonnier_rights_logotyp
Bonnier Rights
Bonnier Rights zajmują się sprzedażą praw zagranicznych do beletrystki i literatury faktu w imieniu Bonnier Publishing Group, największego szwedzkiego wydawcy.

pobierz katalog: fiction & literary non-fiction

pobierz katalog: non-fiction

http://www.bonnierrights.se/

 

Bonnier Rights Finland
Bonnier Rights Finland to agencja literacka zajmująca się sprzedażą praw zagranicznych do książek publikowanych przez wydawców należących do grupy Bonnier Books Finland.

pobierz katalog: fiction

http://www.bonnierrights.fi/

 

BookStop Literary Agency

BookStop Literary Agency to agencja skoncentrowana na promowaniu autorów i ilustratorów książek dziecięcych i młodzieżowych. Ma swojej ofercie unikalne picture booki, powieści, pozycje non-fiction.

pobierz katalog

http://www.bookstopliterary.com/

Browne & Miller Literary Associates

Browne & Miller Literary Associates to agencja z Chicago, założona w 1971 roku. Ma pod swoją opieką ponad setkę autorów, przede wszystkim książek z zakresu literatury kobiecej – współczesnej i historycznej oraz powieści kryminalnej.

pobierz katalog

http://browneandmiller.com

 

carnicelli literary management

Carnicelli Literary Management

Carnicelli Literary Management to butikowa agencja literacka stworzona w 2004 przez Matthew Carnicellego, reprezentująca różnorodnych autorów, poruszających szeroki wachlarz tematów. Agencja koncentruje się na literaturze faktu: współczesne wydarzenia, historia, biografie, wspomnienia, nauka, biznes, zdrowie, psychologia i popkultura. Wśród jej klientów znajdują się także autorzy literatury pięknej, komercyjnej i ambitnej, ale przystępnej, oraz YA.

pobierz katalog

http://carnicellilit.com/

 

chudney logo

The Chudney Agency

The Chudney Agency to mała, niezależna agencja literacka ze Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się prawie wyłącznie książkami dziecięco-młodzieżowymi. Na ich liście znajdziecie Państwo ciekawą współczesną prozę dla nastolatków, śmieszne książki dla 7-8-latków, trochę dystopii i thrillerów. Autorzy z tej agencji wydawani są przez największe amerykańskie i europejskie wydawnictwa, co oznacza, że ich książki są zawsze świetnie promowane i często osiągają status bestsellera.

pobierz katalog

http://thechudneyagency.com/

 

logo CBNY

Curtis Brown Ltd. New York
Curtis Brown Ltd. New York, jedna z wiodących agencji literackich na świecie, reprezentująca zarówno uznanych autorów, jak i obiecujących debiutantów. Na rynku wydawniczym istnieje od 1914 roku i ma w swojej ofercie dzieła we wszystkich gatunkach. Wśród klientów agencji można znaleźć wielu autorów bestsellerów, laureatów nagród i nazwiska najważniejszych tego świata.

pobierz katalogi:
Adult Rights List,
Middle Grade and Young Adult,
Picture Books

http://www.curtisbrown.com/

 

denise logo

Denise Shannon Literary Agency

Denise Shannon Literary Agency, nowojorska agencja, posiadająca w swojej ofercie zarówno najwyższej próby beletrystykę, jak i pozycje non-fiction. Wśród jej autorów znajdują się między innymi Francine Prose, Gary Shteyngart, czy Lydia Davis.

pobierz katalog

http://www.deniseshannonagency.com

 

The Drummond Agency
The Drummond Agency to niewielka agencja założona w 1997 roku przez Sheilę Drummond, agentkę z wieloletnim doświadczeniem na rynku wydawniczym. Reprezentuje autorów z Australii i Nowej Zelandii, zarówno belektrystykę jak i literaturę faktu, dla dorosłych i młodych czytelników.

pobierz katalog

http://www.drummondagency.com.au/

 

fox howard logo

Fox and Howard Agency

Fox and Howard Agency
, agencja z siedzibą w Londynie, specjalizująca się w komercyjnych tytułach non-fiction, ze szczególnym uwzględnieniem biografii, tytułów historycznych, popularnonaukowych, biznesowych oraz tych poświęconych rozwojowi osobistemu oraz zdrowiu fizycznemu, duchowemu i emocjonalnemu.

pobierz katalog

http://www.foxandhoward.co.uk/

 

glassliterarymanagement_log

Glass Literary Management

Glass Literary Management
to agencja założona przez Alexa Glassa w 2014 roku. Jego doświadczenie obejmuje 18-letnią pracę w świecie wydawniczym. Przez 13 lat Alex był agentem literackim w prestiżowym Trident Media Group, gdzie nawiązał współpracę z bardzo różnymi i poczytnymi autorami. Reprezentował 11 bestsellerów New York Timesa i wiele innych świetnie sprzedających się książek. Wśród jego klientów są zarówno debiutanci, jak i  gwiazdy, sportowcy, a także eksperci o światowej renomie.

pobierz katalog

http://www.glassliterary.com/

 

logo-imc-1-2

IMC Literary Agency

IMC Literary Agency
to jedna z największych hiszpańskich agencji, specjalizująca się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Stopniowo zbudowali też zacną listę autorów książek dla dorosłych, w tym wielu bestsellerowych powieści.

pobierz katalogi:
Children nonfiction
Children fiction
Adult nonfiction
Adult fiction

http://iemece.com/en/home

jenny-brown-logo-cmyk

Jenny Brown Associates
Jenny Brown Associates to wiodąca szkocka agencja literacka, funkcjonująca na rynku od 2002 roku. Obecnie ma pod swoją opieką stu pięćdziesięciu autorów i posiada w swojej ofercie powieści literackie, kobiece i kryminalne, a także pozycje non-fiction – wspomnienia, tytuły spod znaku „nature writing”, a także poświęcone postaciom i zjawiskom popkultury. Agencja reprezentuje również autorów książek dla dzieci, od picture booków po książki Young Adult.

pobierz katalog

http://jennybrownassociates.com

 

mertin logo

Literarische Agentur Mertin

Literarische Agentur Mertin
, niemiecka agencja, prowadzona przez Nicole Witt, nominowaną w 2014 do nagrody London Book Fair International Literary Agent Excellence Award. Pod jej opieką znajduje się między innymi noblista Jose Saramago oraz wielu innych fantastycznych hiszpańsko- oraz portugalskojęzycznych pisarzy z obu Ameryk, Afryki oraz Europy.

pobierz katalog

http://www.mertin-litag.de/

 

mizell logo 2

Robin Mizell Ltd. Literary Representation

Robin Mizell Ltd. Literary Representation
, mała agencja ze Stanów, zajmująca się starannie wyselekcjonowaną listą autorów, stawiająca na ich międzynarodowy rozwój.

pobierz katalog

http://www.robinmizell.com/

 

nabu big

Nabu

Nabu
to włoska agencja literacka, która powstała w 1989, prowadzi ją Sylvia Brunelli. Reprezentuje głównie autorów włoskich, ale nie tylko – można tam znaleźć pisarzy z Bałkanów czy Anglii. Jej lista to świetne kryminały, poruszające powieści współczesne i historyczne oraz wciągające poradniki. Dla zainteresowanych – szeroki wybór tytułów o tematyce żydowskiej.

pobierz katalog

http://www.nabu.it/

 

ssla

Susan Schulman Literary Agency

Susan Schulman Literary Agency
, nowojorska agencja działająca od 1980 roku, której zainteresowania obejmują: literaturę piękną (komercyjną i bardziej ambitną) oraz literaturę faktu, w tym szczególnie wspomnienia, książki o polityce, ekonomii, sprawach społecznych, historii, zagospodarowaniu przestrzennym, finansach, prawie, zdrowiu, psychologii, rozwoju osobistym (body/mind/spirit), kreatywności i pisaniu.

pobierz katalogi:
Chicago Review Press Adult
Chicago Review Press Children’s + Parenting 


http://susanschulmanagency.com/

 

Upstart Crow Literary
Upstart Crow Literary to nowojorska agencja założona przez Michaela Sternsa, specjalizująca się w beletrystyce i literaturze faktu dla dorosłych, książkach YA i dziecięcych.

pobierz katalog

www.upstartcrowliterary.com

logo_villas

Villas-Boas & Moss Literary Agency and Consultancy
Agencja Villas-Boas & Moss Literary Agency and Consultancy została założona w roku 2012 przez Lucianę Villas-Boas, agentkę literacką, oraz Raymonda Mossa, prawnika z trzydziestoletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej. W swojej ofercie Villas-Boas & Moss Literary Agency and Consultancy posiadają zarówno beletrystykę jak i literaturę faktu o tematyce historycznej, biografie, wspomnienia, a także książki o duchowości i tytuły inspirujące do rozwoju.

pobierz katalog

http://vbmlitag.com.br/vbm/eng

 

waxmanleavell_logo

Waxman Leavell Literary Agency

Waxman Leavell Literary Agency
reprezentuje dziesiątki bestsellerów New York Timesa autorstwa powieściopisarzy, dziennikarzy, sław i osobowości internetowych. Siła agencji leży w zdolności do kojarzenia autorów z pomysłami i najlepszymi wydawcami. Do najbardziej popularnych tytułów reprezentowanych przez WLLA należą m. in. Serwuj, aby wygrać Novaka Djokovica (Bukowy Las) czy Pamiętniki z Guantanamo Mohamedou Ould Slahiego (Muza).

pobierz katalog

http://www.waxmanleavell.com/

Wydawnictwa:

LOGO ARS VIVENDI RSch

ars vivendi

ars vivendi to niewielkie niemieckie wydawnictwo, specjalizujące się w starannie wyselekcjonowanej prozie (kryminały i powieści obyczajowe), przewodnikach turystycznych skierowanych do wyrobionego odbiorcy i bibliofilskich wydaniach klasyki literatury. Zostałyśmy oczarowane książką „Zapach czekolady” (Der Duft von Schokolade) Ewalda Arenza i zdecydowałyśmy się wziąć pod opiekę ich całą listę.

pobierz katalog

http://www.arsvivendi.com/

 

BloomsburyPublishing logo

 

Bloomsbury Publishing

Bloomsbury Publishing
, powstałe w 1986 roku w Wielkiej Brytanii, to obecnie jedno z największych wydawnictw na świecie, z biurami w Nowym Jorku, Sydney, New Delhi i Londynie. Wydają książki dla dzieci i dorosłych w niemal każdym gatunku, a lista ich autorów zawiera takie nazwiska, jak J.K. Rowling, Neil Gaiman, Khaled Hosseini, Anthony Bourdain, Heston Blumenthal czy Elizabeth Gilbert. Książki sygnowane logo Bloomsbury wyróżniają się jakością – stanowią idealne połączenie sukcesu komercyjnego z literackim kunsztem.

pobierz katalog dziecięcy

pobierz katalog książek dla dorosłych

http://www.bloomsbury.com/

 

callisto media

Callisto Media

Callisto Media
– zostało założone w 2011 przez weteranów branży technologicznej oraz mediów elektronicznych i w działalności wykorzystuje unikalne algorytmy do obsługi tzw. big data, badając trendy na rynku wydawniczym i odpowiadając na nie książkami z gatunku non-fiction, których czytelnicy najczęściej poszukują. Callisto Media to nowe podejście do wydawania książek, łączące nowoczesną analizę danych z doświadczeniem na rynku wydawniczym. Znajdziecie tu Państwo poradniki na najbardziej gorące tematy, w różnych formatach – od książek niewiele ponad stustronicowych do prawdziwych kompedium. Diety (paleo, śródziemnomorska, 5:2), wyciskanie soków, smoothies, przepisy dla zapracowanych, najpopularniejsze problemy zdrowotne i psychologiczne – wszystko zebrane w przystępnej formie.

pobierz katalog

http://callistomedia.com/

 

DFB colour

David Fickling Books

David Fickling Books
– ten nowy „stary” dom wydawniczy (wcześniej część Random House Children’s Books, obecnie niezależna oficyna) jest dumny ze współpracy z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi autorami w świecie książki dziecięcej (Philipem Pullmanem czy Nickiem Sharrattem). Świetne komiksy, pięknie ilustrowane ksiażki obrazkowe, zabawne middle grade i wciągająca literatura młodzieżowa – lista DFB jest wypełniona dobrze napisanymi tytułami dla każdej grupy wiekowej.

pobierz katalog

http://www.davidficklingbooks.com/

 

egmont uk

Egmont UK

Egmont UK
– największy brytyjski wydawca dziecięcy, posiadający w swej ofercie imponującą liczbę tytułów zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Fiction, non-fiction, picture-booki – znaleźć tu można wszystko, co potrzebne, aby zaszczepić w dziecku miłość do książek.

pobierz katalog

http://www.egmont.co.uk/

 

exisle logo

Exisle Publishing

Exisle Publishing
ma w swojej ofercie książki, których nie znajdziecie w wielkich wydawnictwach. Nie interesują ich szybko znikające bestsellery jednego sezonu, ale jakościowe tytuły na lata. Nie żeby wzbraniali się przed bestsellerami – przeważnie każdego roku mają ich kilka. Najbardziej jednak cenią sobie ciekawe tematy opracowane przez prawdziwych ekspertów, a przygotowane do wydania z pomocą genialnych grafików i najlepszych redaktorów.

pobierz katalog

pobierz katalog (Children’s Books)

http://www.exislepublishing.com.au/

Mango Media

Mango to innowacyjne, niezależne wydawnictwo z siedzibą w Miami. Wydaje książki świeżych, wyróżniających się głosów młodego pokolenia, czerpiąc z kultury internetowej i mediów społecznościowych i nowoczesnych idei.

https://mango.bz/

nse_logo_full-color

North Star Editions
North Star Editions – wydawnictwo, którego głównym celem jest wykształcić w swoich czytelnikach miłość do książek. NSE ma w swojej ofercie zarówno prozę jak i tytuły non-fiction adresowane do dzieci i młodzieży. Inspiruje, informuje, bawi.
W ramach NSE działają dwa imprinty: Flux (powieści YA) oraz Jolly Fish Press (YA, middle grade, a także powieści dla dorosłych).

pobierz katalog

http://www.northstareditions.com/

Quirk Books

Quirk Books to niezależne wydawnictwo z siedzibą w Filadelfii. Jego książki przetłumaczone zostały na ponad 40 języków, wiele z nich doczekało się ekranizacji, a 14 z nich znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa – a wszystko to w niespełna 15 lat! Quirk wydaje zaledwie 25 książek rocznie, a każdy tytuł traktowany jest z miłością.

pobierz katalog

pobierz katalog dziecięcy (Bolonia 2018) – PDF 9 MB

http://www.quirkbooks.com/

Scribe Publications

 Scribe Publications, dom wydawniczy z Australii, z filiami w Melbourne i Londynie, działający od ponad czterdziestu lat i posiadający w swojej ofercie tytuły zarówno fiction jak i non-fiction.

pobierz katalog

sp_logo

Shambhala Publications

Shambhala Publications
– powstałe w roku 1969 wydawnictwo specjalizuje się przede wszystkim w książkach buddyjskich, ma jednak w swojej ofercie dużo więcej tytułów dla duszy i ciała.

pobierz katalog

http://www.shambhala.com/

 

 

Ventura Press

Ventura Press to jeden z wiodących niezależnych wydawców w Sydney. Ich nakładem ukazują się zarówno powieści, jak i tytuły literatury faktu, a każda publikacja ma za zadanie chwycić czytelników za serce. Misją Ventura Press jest butikowe, innowacyjne i pełne pasji podejście do wydawania książek i wprowadzenie na rynek międzynarodowy zarówno uznanych, jak i debiutujących australijskich autorów.

pobierz katalog

http://www.venturapress.com.au