Szanowni Państwo, ze względu na dużą ilość pracy wstrzymujemy przyjmowanie nowych tekstów od polskich autorów do listopada 2019. Zapraszamy po tym terminie.

Reprezentowani przez nas autorzy otrzymują całościową, długofalową opiekę, w ramach której szukamy dla książki odpowiedniego wydawcy, negocjujemy warunki kontraktu, nadzorujemy terminowość i prawidłowość rozliczeń, egzekwujemy płatności, rozwiązujemy problemy na linii autor-wydawca – słowem: robimy wszystko, żeby nasi autorzy byli zadowoleni.

Jeśli planujesz wydać książkę albo od dawna trzymasz w szufladzie rękopis, zgłoś się do nas! Szukamy utworów w każdym gatunku i dla każdego odbiorcy (dzieci, młodzieży, dorosłych), w tym przystępnego fantasy, reportaży, książek historycznych, religijnych, poradników zdrowotnych, psychologicznych, biografii.

Nie szukamy poezji, scenariuszy filmowych i teatralnych ani fantasy i sci-fi zrozumiałych tylko dla zatwardziałych fanów gatunku.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, niezależnie od tego, czy jesteś debiutantem, czy publikowanym autorem, prześlij na adres info@macadamialit.com (teksty przyjmujemy WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej):

  • w przypadku literatury pięknej (powieści, bez względu na wiek odbiorcy i gatunek):

  • maszynopis w całości,
  • zarys całej fabuły (ok. jednej strony),
  • krótką notkę o tym, dlaczego i dla kogo powstała Twoja książka,
  • krótką informację o sobie;
  • w przypadku literatury faktu:

  • maszynopis całości lub rozbudowany spis treści wraz z próbką tekstu (jeden, dwa skończone rozdziały),
  • krótką notkę o tym, dlaczego i dla kogo powstała Twoja książka,
  • krótką informację o sobie.

Bardzo prosimy, by autorzy powieści zgłaszali się do nas dopiero w momencie ukończenia maszynopisu (nie opiniujemy pomysłów na książkę). W przypadku literatury non-fiction nie ma tego ograniczenia i możliwy jest kontakt na etapie planowania.

Zanim się do nas zgłosisz, KONIECZNIE przeczytaj FAQ, które zawiera kilka wskazówek i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz w nim informacje, które pomogą Ci uniknąć odrzucenia przez nas tekstu bez czytania.

Obiecujemy odpowiedzieć w przeciągu siedmiu tygodni. Gwarantujemy tajemnicę korespondencji – nie przekazujemy maszynopisów osobom z zewnątrz, niszczymy je po przeczytaniu. Ponieważ recenzje wykonujemy tylko na własne potrzeby, nie opiniujemy tekstów do nas przesyłanych (niemożliwe jest również odpłatne uzyskanie pogłębionej recenzji dzieła) – nasza odpowiedź zawiera tylko informację, czy jesteśmy zainteresowane współpracą.

Nasze wynagrodzenie pokrywane jest z wynegocjowanych dla autora kontraktów i nie pobieramy wcześniej żadnych opłat.

Podpisujemy umowy na wyłączną reprezentację.

W razie pytań, prosimy o kontakt: info@macadamialit.com