Logo3

W dniach 14-17 maja tego roku, pomimo panującego chłodu, miłośnicy dobrej lektury przybyli tłumnie na Stadion Narodowy – kupowali książki, zbierali autografy, zwiedzali piękne stoiska całymi rodzinami, co wywołało w nas optymistyczną konstatację, że jednak „duch czytelnictwa w narodzie nie ginie”!

DSC_0036Nasze trzy targowe dni wypełnione były szczelnie spotkaniami z wydawcami (niemniej znalazłyśmy chwilkę na zdjęcia w stylizacjach  „Mona Lisa” oraz „Rzepka”!). Dodatkowo już po raz drugi zorganizowałyśmy seminarium „Napisałeś – i co dalej?”, adresowane do początkujących (i nie tylko) pisarzy, którym opowiedziałyśmy o tym, jak wiele musi przejść książka, zanim z szuflady autora trafi na księgarską półkę. Podobnie jak w zeszłym roku nie brakło zainteresowanych, w tym także osób posiadających już pewne doświadczenie w branży. Dzięki czemu część Q&A po naszej formalnej prezentacji zmieniła się w ciekawą dyskusję, z której i my wyniosłyśmy trochę nowej wiedzy. Wszystkim uczestnikom ogromnie dziękujemy za przybycie, a zmartwionych informujemy, że szal Kamili się odnalazł :)

(c) Monika Bajkowska/Murator Expo

(c) Monika Bajkowska/Murator Expo

Liczymy, że nasze seminarium na stałe wpisze się w harmonogram warszawskich targów – jeśli tak się stanie, z pewnością nie omieszkamy poinformować o tym na naszej stronie!