seminarium dla autorówHarmonogram tegorocznych Warszawskich Targów Książki obfitował w mnóstwo interesujących wydarzeń, począwszy od spotkań autorskich, poprzez wykłady, a na atrakcjach dla dzieci kończąc. Macadamia również może pochwalić się działalnością na tym polu – 23 maja odbyło się zapowiadane przez nas w poprzedniej notce seminarium dla pisarzy „Napisałeś – i co dalej?”.

Na początku Magda opowiedziała o podstawowych zasadach, jakimi należy kierować sięwarszawskie targi książki przy rozsyłaniu maszynopisów i w kontaktach z wydawcami. Kamila podsumowała najważniejsze elementy, które powinny zostać zawarte w dobrej umowie wydawniczej. Na koniec Beata Wawryniuk z PR Education pokrótce wyjaśniła, jakie możliwości, poza wydawnictwem tradycyjnym, oferuje pisarzom obecnie rynek książkowy.

Było to pierwsze tego typu wydarzenie na targach, mamy jednak nadzieję, że nie ostatnie – ku naszej radości publiczność dopisała, a po prezentacji zostałyśmy zasypane gradem pytań. Ogromnie dziękujemy gościom za przybycie i dyskusję! Wierzymy, że to dopiero początek – sukces tegorocznej edycji dowodzi, że jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Do zobaczenia więc!

P.S. Specjalne podziękowania kierujemy do Beaty Wawryniuk z PR Education (link), oraz do pana Tadeusza Górnego, koordynatora ds. programowych Warszawskich Targów Książki.